KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7542259
*
nr 754 2259
Pentti Kaskipuro
(1930-2010), Finland
Etsning, Pentti Kaskipuro, 19/30, "Damer", motivets mått: 26x28
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och målare född i Helsingfors1930, död 2010.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 19:38:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 18:58:31
1
200 kr
21/4 12:04:33
2
150 kr
21/4 12:05:32
2
400 kr
23/4 15:02:58
3
350 kr
23/4 15:03:37
3
550 kr
23/4 17:43:58
2
700 kr
23/4 19:30:17
4
Vinnande bud
23/4 19:33:23
5
1.100 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Pentti Kaskipuro
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och målare född i Helsingfors1930, död 2010.
Läs mer om Pentti Kaskipuro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa europeisk finland grafik norden nordeuropa nordisk pentti kaskipuro
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:15
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:12
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:32
*
Pentti Kaskipuro
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och målare född i Helsingfors1930, död 2010.
Läs mer om Pentti Kaskipuro
nr 754 2259
Pentti Kaskipuro
(1930-2010), Finland
Etsning, Pentti Kaskipuro, 19/30, "Damer", motivets mått: 26x28
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och målare född i Helsingfors1930, död 2010.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/4 18:58:31 | 1 | 200 kr |
21/4 12:04:33 | 2 | 150 kr |
21/4 12:05:32 | 2 | 400 kr |
23/4 15:02:58 | 3 | 350 kr |
23/4 15:03:37 | 3 | 550 kr |
23/4 17:43:58 | 2 | 700 kr |
23/4 19:30:17 | 4 | Vinnande bud |
23/4 19:33:23 | 5 | 1.100 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Pentti Kaskipuro
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och mÃ¥lare född i Helsingfors1930, död 2010.Läs mer om Pentti Kaskipuro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa europeisk finland grafik norden nordeuropa nordisk pentti kaskipuro
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:15 -
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:12 -
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:22 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:42 -
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:32